Rekolekcje Maryjne w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach
Dodano 09.11.2010r. przez: Elżbieta
W dniach 5-7 listopada 2010 r. trzy rycerki z naszej wspólnoty uczestniczyły w rekolekcjach organizowanych w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach. W pamięć zapadła nam prezentacja multimedialna pt. "Teologia modlitwy Zdrowaś Mario" przygotowana przez księdza Jacka Pędziwiatra, asystenta MI diecezji Bielsko-Żywieckiej, dyrektora radia Anioł Beskidów.
Z przyjemnością obejrzeliśmy film o działalności rycerstwa w innych krajach, a także na innych kontynentach przygotowany przez o. dr Piotra Cubera OFMConv, asystenta MI Prowincji Krakowskiej.
Prawdziwą ucztą dla ducha był wykład ks. dr hab. Adama Rybickiego z Instytutu Duchowości KUL pod tytułem: "Zjednoczeni w bólu i chwale - Maryja pod krzyżem".
Bóg zapłać wszystkim za trud i opiekę. Te rekolekcje uzmysławiają nam jak ważny jest wzrost duchowy osiągany przez aktywny udział w tych rekolekcjach. Jeśli chcesz być świadkiem Chrystusa musisz się nieustannie formować, bo kto stoi w miejscu ten się cofa. Dziękujemy Matce Najświętszej za łaskę uczestnictwa w tym jakże owocnym spotkaniu.