Wiosenne spotkanie liderów Rycerstwa Niepokalanej - Harmęże 03-05 czerwca 2011 r.
Dodano 09.06.2011r. przez: Elżbieta
W dniach 03-05 czerwca 2011r odbyło się Wiosenne Spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej w Centrum Kolbiańskim w Harmężach. Z naszej wspólnoty pojechały dwie osoby.
Spotkanie było jak zwykle bardzo ciekawe i owocne dzięki ojcu Piotrowi Cuberowi. Miłą niespodzianką była obecność o. dr Stanisława Stója z Kalwarii Pacławskiej, który wygłosił ciekawą konferencję pt. Dwie korony-sekret św. Maksymiliana. Z tematem pt. Duchowość Maryjna św. Maksymiliana zmierzył się o. dr Piotr Cuber. Zaprezentował nam również relikwiarz przedstawiający Figurę Matki Bożej trzymającej w swych dłoniach różaniec wykonany przez św. Maksymiliana podczas pobytu w obozie w Oświęcimiu. Z ogromnym wzruszeniem w sercu ucałowaliśmy relikwie, a swoim różańcem mogliśmy dotknąć tej świętej relikwii. Wzruszająca była historia opowiedziana przez ojca, a dotycząca młodego mężczyzny, który ogromnie cierpiąc postanowił zakończyć swoje życie i pójść na druty. Św. Maksymilian, kiedy podczas spowiedzi usłyszał o jego desperackim kroku, ofiarował mu ten różaniec, z prośbą aby się modlił. Modlitwa do Maryi sprawiła, że złe myśli odeszły, a różaniec pozostał już u niego do końca, ponieważ Maksymilian w międzyczasie oddał życie za współbrata Franciszka Gajowniczka. Nie mogło zabraknąć księdza Jacka Pędziwiatra, dyrektora radia Anioł Beskidów, który przybliżył nam paschalny wymiar męczeństwa św. Maksymiliana. Ksiądz Jacek mówiąc o przejściu człowieka do życia wiecznego przypomniał nam na czym polega życie wieczne. Myślę, że warto tu przytoczyć te optymistyczne słowa, że życie wieczne polega na połączeniu człowieka z Bogiem (patrzymy, kochamy, wielbimy, pełnym zaspokojeniu pragnień, doskonałym poczuciu bezpieczeństwa, radości obcowania we wspólnocie świętych. A co z naszym ciałem? Otóż będą te same, niezniszczalne, nieśmiertelne, w sile wieku, będą jaśnieć, nie będą cierpieć, będą zdolne do szybkiego przemieszczania, zdolne do przenikania materii. Temat ten był ciekawy,gdyż wsparty przez pokaz multimedialny.
Największą jednak niespodzianką była obecność prof. Kazimierza Brauna, pisarza, dramaturga, reżysera, wykładowcy z Buffalo University. Profesor opowiedział nam o swoim spotkaniu ze św. Maksymilianem czego owocem jest kilka napisanych przez niego sztuk teatralnych o tym świętym. W Polsce premiera odbędzie się 18-19 czerwca w teatrze w Tarnowie. Ponieważ wznowienie sztuk w teatrze odbędzie się we wrześniu, nie omieszkamy skorzystać z okazji aby obejrzeć spektakl dotyczący życia i śmierci patrona naszych trudnych czasów św. Maksymiliana Kolbe.