Dzień Kolbiański w parafii św. Jacka w Opolu 2011 r.
Dodano 21.09.2011r. przez: Elżbieta
Z okazji obchodów w naszej ojczyźnie Roku Kolbiańskiego, w parafii św. Jacka w Opolu wspólnota Rycerstwa Niepokalanej uczciła swego patrona i założyciela św. Maksymiliana Kolbe, organizując 18 września, w niedzielę Dzień Kolbiański.
Franciszkanin o. Robert Makulski wygłaszał piękne kazania przekazując w nich głębokie treści na temat wartości całkowitego oddania życia w ręce Niepokalanej, by mogła w naszym życiu spełnić się wola Boża na wzór św Maksymiliana.
O godz. 12 30 rycerki i rycerze wzięli aktywny udział we Mszy świętej czytając Słowo Boże i modlitwę wiernych. Nasz opiekun ksiądz Sławomir Kwiatkowski uroczyście przyjął w szeregi Rycerstwa Niepokalanej siedem osób pragnących służyć Niepokalanej w rozszerzaniu Królestwa Bożego. Wszyscy otrzymali Cudowne Medaliki, a następnie odmówiliśmy Akt oddania się Niepokalanej. Aby uczcić ten ważny moment rycerze Niepokalanej przybyli z pocztami sztandarowymi na tę uroczystość. Po każdej Mszy można było zabrać ze sobą gazetkę Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, a także Rycerzyka Niepkokalanej dla najmłodszych. Gazetki te są nazywane listem Niepokalanej. Czytając je Niepokalana z pewnością przemówi do niejednego serca.
W jakże radosnej atmosferze odbyła się agapa, gdyż swoją obecnością zaszczycili nas ksiądz Sławek i ojciec Robert.
Ciesząc się wzajemną obecnością w radosnej atmosferze spożyliśmy pyszności przygotowane przez naszą wspólnotę.
W godzinie miłosierdzia, o 15 00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o łaski potrzebne dla wspólnoty, aby nasza działalność przynosiła błogosławione owoce, polecaliśmy naszych najbliższych, a także naszą parafię.
O 16 00 w Kościele odmówiliśmy wspólnie Różaniec święty według rozważań św. Maksymiliana, dziękując Niepokalanej za naszą wspólnotę i za Jej opiekę nad nami, powierzając także nowoprzyjętych, aby świadectwem swego życia oddawali chwałę Bogu.
Spektakl słowno-muzyczny państa Płaczek i Skiba uświetnił nabożeństwo poświęcone św. Maksymilianowi Kolbe.
Przepiękny śpiew na chwałę Boga, Niepokalanej i św. Maksymiliana poruszył niejedno serce i niejedna łza zakręciła się w oku. Częste brawa mówią same za siebie.
Pragniemy podziękować księdzu Sławkowi, za trwanie przy nas, opiekę i życzliwość, a także niezawodnym przyjaciołom z Rycerstwa Niepokalanej z Kościelisk.
Niech Matka Najświętsza błogosławi wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasz patron, św. Maksymilian mógł być uczczony w naszej wspólnocie parafialnej.
Wszystkim za wszystko BÓG ZAPŁAĆ.