VIII spotkanie liderów MI - Listopad 2012 r.
Dodano 27.11.2012r. przez: Elżbieta
Już po raz ósmy na zaproszenie franciszkanów z Centrum św. Maksymiliana spotkali się w Harmężach liderzy stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej z południa Polski. Inicjatywa organizowania spotkań zrodziła się cztery lata temu i miała na celu ożywienie stowarzyszenia MI poprzez formację jego liderów.

Na spotkania, które odbywają się dwa razy w roku przyjeżdżają osoby, które po powrocie do swoich wspólnot lokalnych podejmują się zadania formowania jego szeregowych członków, wspomagania prezesów i asystentów stowarzyszenia. Na zjazdach co roku obecni są przedstawiciele wspólnot z południa Polski, a także z zagranicy.

Na listopadowe spotkanie do Harmęż przybyło około pięćdziesięciu osób z: Aleksandrowic, Bielska Białej, Ciśca, Dąbrowy Górniczej, Głogówka, Harmęż, Komorowic, Krakowa, Legnicy, Mistrzejowic, Radłowa, Rychwałdu, Suchej Beskidzkiej, Świnnej, Opola, Wadowic, Woli, Wrocławia, Zagórza oraz po raz pierwszy z Brna – z Republiki Czeskiej.

Zgromadzeni Rycerze mieli okazję wysłuchać wykładów ks. dr Marka Gilskiego, mariologa z UPJP, Myśli i wskazania adhortacji Pawła VI Marialis Cultus na temat poprawnego kultu NMP, multimedialnego wykładu ks. Jacka Pędziwiatra o Różańcu jako szkole wiary oraz prelekcji o. Grzegorza Siwka OFMConv na temat Jak być liderem?

Podczas trzydniowego spotkania był czas na wspólnotową modlitwę różańcem, modlitwę brewiarzową oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Był to również czas radości przy wspólnym stole oraz dzielenia się doświadczeniami z różnych wspólnot. Centrum każdego dnia stanowiła Eucharystia ze Słowem Bożym.