Pielgrzymka seniorów Rycerstwa Niepokalanej 2014 r.
Dodano 05.06.2014r. przez: Elżbieta
Dnia 31 maja 2014 r. rycerze Niepokalanej z Opola udali się na pielgrzymkę do Bazyliki NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Bazylika robi imponujące wrażenie, a szczególnie ołtarz z figurą Matki Bożej, umieszczonej w Cudownym Medaliku.
Pielgrzymkę rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył J.E.Ks.Abp Edmund Piszcz, senior z Olsztyna, rycerz Niepokalanej od 1947 r. Po Mszy świętej zostaliśmy ugoszczeni pysznym bigosem przygotowanym przez franciszkanów na tę okoliczność.
Następnie wysłuchaliśmy Misterium w hołdzie Matce Bożej Niepokalanej - Królowej Polski, wykonane przez artystkę śpiewaczkę Marię Dramińską-Wróblewską, rycerkę Niepokalanej.
W Godzinie Miłosierdzia Bożego po odmówieniu Koronki, zobaczyliśmy spektakl pt. "Męka św. Maksymiliana Kolbego" w wykonaniu franciszkanów z Niepokalanowa.
Duże wrażenie zrobiła na nas Panorama Tysiąclecia Polski, przypominająca nam najważniesze osoby i wydarzenia mające wpływ na rozwój naszej Ojczyzny.
Zwiedziliśmy także Muzeum św. Maksymiliana, gdzie franciszkanin opowiedział nam historię życia i działalności naszego świętego patrona.
Ponieważ było to święto Nawiedzenia NMP, zapragnęliśmy udać się na Jasną Górę. Zdążyliśmy jeszcze wziąć udział w śpiewie Akatystu, a następnie w Apelu Jasnogórskim. Za wstawiennictwem św. Maksymiliana powierzyliśmy Maryi nasze rodziny, wspólnoty, naszą parafię oraz całą naszą Ojczyznę. Bożej Opatrzności dziękuję za piękną, słoneczną pogodę, bezpieczną podróż, a pielgrzymom za serdeczność i hojność w modlitwie.