Marsz Świętych w Opolu - 31.10.14 r.
Dodano 05.11.2014r. przez: Elżbieta
Przedstawiciele Rycerstwa Niepokalanej z Opola wzięli udział w Marszu Świętych w Opolu. Marsz rozpoczął się w kościele "na górce", gdzie proboszcz - ks. Marek Trzeciak, dokonał rozesłania zachęcając do marszu ze świętymi. W wydarzeniu wzięły udział dzieci przebrane za świętych, między innymi św. Franciszka, św. Kamila, Najświętszą Maryję Pannę, Michała Archanioła. Natomiast dorośli nieśli relikwie naszych wielkich świętych. Wśród nich można wymienić św. Jana Pawła II, św. Jacka, św. Maksymiliana Kolbego, św. ks. Popiełuszki i wielu innych.

Czytając artykuł pt. "Kult relikwii" z gazety Rycerz Niepokalanej dowiadujemy się, że: "Relikwie przypominają nam, że ciało chrześcijanina nie jest ani przypadkowym "okryciem duszy", ani jej więzieniem. Jest świątynią Ducha Świętego. Nie przestaje nią być także po śmierci. Kult relikwii wywodzi się więc z przekonania, że uświęcające działanie łaski Bożej przemienia zarówno duszę jak i ciało. Oddając cześć relikwiom, czcimy Stwórcę wszystkiego. O. Sergiusz Bułgakow napisał: "Śmierć ogranicza swą moc w odniesieniu do świętych, którzy nie całkiem opuszczają duchowo swoje ciało, ale są obecni przez łaskę w relikwiach.""

Uczestnicy udali się na rynek, gdzie młodzież przygotowała krótkie inscenizacje z życia świętych. Marsz został zakończony w Katedrze Opolskiej, gdzie wszyscy wierni mogli z szacunkiem dotknąć i ucałować zgromadzone relikwie, a dzieci mogły wybrać obrazki z wizerunkami swoich świętych patronów. Każdy otrzymał również przesłanie od naszych świętych na małych karteczkach.

Marsz wśród świętych przyniósł nam wiele radości i nadziei z obcowania świętych.