XIV Dni kolbiańskie - zapowiedź
Dodano 14.04.2015r. przez: Elżbieta
Dni Kolbiańskie organizowane po raz 14 przez Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego oraz Franciszkanów z Harmęż. Pod tytułem: „Wezwani aby rozświetlić ciemności…” Hasło to, zostało zapożyczone od stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej, dla którego, decyzją Międzynarodowej Rady MI, jest obowiązującym na ten rok.

Inicjatywa organizacji Dni Kolbiańskich u zarania wyszła od o. prof. Zdzisława Kijasa OFMConv - ówczesnego rektora międzynarodowego Kolegium Franciszkanów w Rzymie. Patronat nad spotkaniem objęli: Katedra Kolbiańska Papieskiego Wydziału Teologicznego św. Bonawentury Seraphicum w Rzymie oraz Ordynariusz Bielsko Żywiecki. Patronami medialnymi są: Diecezjalne Radio Anioł Beskidów, Radio Niepokalanów oraz franciszkański portal internetowy ZakonFranciszkanow.pl.

Spotkanie jest skierowane nie tylko do Rycerzy Niepokalanej, ale do wszystkich, którym bliska jest postać i idee św. Maksymiliana M. Kolbego. Podczas spotkania próbujemy spojrzeć na św. Maksymiliana pod innym kontem, często porównując go z innymi ważnymi postaciami lub prezentując na tle epoki i jej problemów.
Uczestnikami są nie tylko Rycerze Niepokalanej, ale również osoby duchowne i świeckie z Polski i zagranicy. Od lat spotkane cieszy się niegasnącą popularnością.

Dni Kolbiańskie nie są konferencją naukową, a raczej sesją popularnonaukową. Ponieważ odbiorcami są nie tylko znawcy teologii, ale również "zwykli" chrześcijanie, tematyka i sposób przekazu nie może być hermetyczny, a raczej przystępny.
Co roku staramy się, aby obok wybitnych teologów, znawców tematu była jakaś znana osoba, która zaprezentuje zgromadzonym nie tyle swą wiedzę, co raczej świadectwo życia.

o. dr Piotr Cuber OFMConv

Zobacz zdjęcia z ostatniego spotkania: ZDJĘCIA

PISZĄ O NAS:
franciszkanie.pl
zakonfranciszkanow.pl
wpolityce.pl