Sprawozdanie z działalności Rycerstwa Niepokalanej przy parafii św. Jacka w Opolu za rok 2015.
Dodano 27.01.2016r. przez: Elżbieta
Sprawozdanie z działalności Rycerstwa Niepokalanej przy parafii św. Jacka w Opolu w roku 2015

W ciągu roku odbyło się 10 spotkań formacyjnych, którym przyświecało hasło: Wezwani, aby rozświetlić ciemności. W spotkaniach bierze udział przeciętnie ok. 30 osób.

Przedstawiciele naszej wspólnoty uczestniczyli w Wiosennym i Jesiennym Zjeździe prezesów i animatorów w Centrum Rycerstwa Niepokalanej w Niepokalanowie.

W kwietniu z naszej wspólnoty sześć osób wzięło udział w obchodach XIV Dni Kolbiańskich w Centrum Kolbiańskim w Harmężach.

W maju wraz z pocztem sztandarowym wzięliśmy udział w pieszej, ślubowanej pielgrzymce do Lędzin, do Kaplicy Matki Bożej Królowej.

W czerwcu nasza wspólnota zorganizowała trzydniową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, gdzie odbyliśmy Drogę Krzyżową na Dróżkach Kalwaryjskich, do Leżajska, gdzie przeszliśmy Dróżkami Radości Maryi, do Dukli, gdzie mogliśmy poznać postać św. Jana i ucałować jego Relikwie i Łańcuta.
Pielgrzymka liczyła 50 osób.

W lipcu wzięliśmy udział w rekolekcjach w Centrum Kolbiańskim w Harmężach pt. „Pytania o wiarę”, które przygotował i poprowadził nasz opiekun - o. Piotr Cuber. Z naszej wspólnoty wzięło udział 6 osób.

W sierpniu 19 rycerzy wzięło udział w pieszej pielgrzymce do Oświęcimia, aby wziąć udział w 74 rocznicy śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Rycerze po uroczystościach udali się do Rychwałdu, do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, gdzie po zwiedzaniu zostali poświęceni olejkiem radości NMP.

We wrześniu siedem osób z naszej wspólnoty wzięło udział w pielgrzymce do Medjugorie na święto Podwyższenia Krzyża.

W październiku odbył się Zjazd animatorów w Centrum w Harmężach, w którym uczestniczyło 9 osób z naszej wspólnoty.
W Niepokalanowie odbyły się rekolekcje dla animatorów. Z naszej wspólnoty udział wzięły dwie osoby.

W listopadzie podjęliśmy nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla, a także przed uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP

W grudniu nasza wspólnota przygotowała i przed Najświętszym Sakramentem poprowadziła Godzinę Łaski, prosząc za naszą ojczyznę, nasze rodziny i pokój na świecie.
Odmówiliśmy Nowennę do Dzieciątka Jezus, aby Jezus królował w naszej ojczyźnie, w naszych rodzinach i w naszych sercach.
Odbyło się spotkanie opłatkowe, podsumowujące cały rok oraz obejrzeliśmy film o wezwaniach Matki Bożej do modlitwy, postu, ofiary i pokuty.
Wzięliśmy udział w Marszu Trzech Króli w Opolu.
W grudniu zorganizowaliśmy pomoc finansową dla rodziny z naszej parafii oraz pomoc rzeczową dla wielodzietnej rodziny.
Ponadto:
W pierwsze soboty miesiąca jest odprawiana Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej, po której nasza wspólnota przygotowuje i prowadzi nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a na zakończenie czcimy relikwie św. Maksymiliana przez modlitwę i nabożne ucałowanie.

W każdy czwartek o 7:30 w Kaplicy przygotowujemy i prowadzimy Różaniec św. za Kościół i kapłanów oraz powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
W soboty po porannej Mszy św. odmawiamy Różaniec św. i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach naszej ojczyzny, młodego pokolenia i naszych rodzin.
Wiele osób z naszej wspólnoty przystąpiło do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Nasza wspólnota wzięła udział w całodobowym Jerychu modlitewnym przygotowując i prowadząc rozważania różańcowe, litanie i inne modlitwy.

Przedstawiciele naszej wspólnoty w parafii w Węgrach dali świadectwo obecności Matki Najświętszej w naszym życiu i w działalności naszej wspólnoty.
Jesteśmy apostołami gazetki Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Małego Rycerzyka oraz Cudownego Medalika.
Prowadzimy własną stronę internetową oraz Kronikę ze zdjęciami z najważniejszych wydarzeń naszej wspólnoty.
W 2015 roku do naszej wspólnoty przystąpiło siedmiu nowych rycerzy i rycerek Niepokalanej.

Sprawozdanie zatwierdził opiekun duchowy ks. Krzysztof Niebudek
Prezes Elżbieta Nestorowicz
Sekretarz Barbara Sowińska