Sprawozdanie z działalności Rycerstwa Niepokalanej przy parafii św Jacka w Opolu w roku 2016
Dodano 23.03.2017r. przez: Elżbieta
Sprawozdanie z działalności Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej przy parafii św. Jacka w Opolu w roku 2016

W ciągu roku odbyło się 10 spotkań formacyjnych pt. Ojciec Maksymilian Kolbe męczennik miłości i znak Bożego Miłosierdzia.

W kwietniu przedstawiciele wspólnoty wzięli udział w spotkaniu z Michaelą Pawlik OP na temat "Złudne uroki duchowości wschodu".

W maju:
11 osób wzięło udział w XV Dniach Kolbiańskich w Centrum Kolbiańskim w Harmężach.
13 i 14 maja wzięliśmy udział w całodobowym Jerychu Różańcowym organizowanym w naszej parafii.
wzięliśmy udział wraz z pocztem sztandarowym w pieszej ślubowanej pielgrzymce do Lędzin

W lipcu braliśmy udział w rekolekcjach pt. "Aktualizacja wiary", które odbyły się w Centrum Kolbiańskim w Harmężach.

W sierpniu, wraz z pocztem sztandarowym, wzięliśmy udział w uroczystości 75. rocznicy męczeńskiej śmierci Maksymiliana Kolbego w Harmężach i w Oświęcimiu.

W listopadzie odbył się Jesienny Zjazd liderów w Centrum Kolbiańskim w Harmężach, w którym udział wzięli przedstawiciele naszej wspólnoty.

W listopadzie wzięliśmy udział w Marszu Świętych niosąc relikwie świętego Maksymiliana, świętego Jacka oraz błogosławionych dzieci z Fatimy.

W listopadzie rycerze z naszej wspólnoty wzięli udział w uroczystości Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski w Krakowie Łagiewnikach.

W grudniu nasza wspólnota przygotowuje i prowadzi Godzinę Łaski.

W grudniu, w święto Niepokalanego Poczęcia NMP, bierzemy udział w uroczystej Mszy św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej, a następnie w spotkaniu opłatkowym.

Ponadto we wszystkie pierwsze soboty odbywa się Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej, a po Mszy, przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Różaniec Święty wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. Na zakończenie nabożeństwa pierwszych sobót następuje ucałowanie relikwii św Maksymiliana Kolbego.
W grudniu pzedstawiciele naszej wspólnoty na zaproszenie księdza proboszcza i koła Rycerstwa Niepokalanej wzięli udział w uroczystości w parafii Węgry Osowiec.
31 Grudnia częsć uczestników wspólnoty wzięła udział w czuwaniu nocnym przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze w Częstochowie.

Jak co roku bierzemy udział w Marszu Trzech Króli.

Rycerze zrobili składkę na braci Kombonianów, a także wspomogli wielodzietną rodzinę.

W każdy czwartek o 7:30 rycerze prowadzą Różaniec za kapłanów, o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w każdą sobotę o 8:30 prowadzimy Różaniec za ojczyznę i młode pokolenie.
Przedstawiciele naszej wspólnoty wzięli udział w Wiosennym i Jesiennym Zjeździe Prezesów i Liderów w Centrum Rycerstwa w Niepokalanowie.

Ponadto jesteśmy apostołami Gazetki Rycerz Niepokalanej, Rycerz Młodych oraz Małego Rycerzyka, a także Cudownego Medalika.
Prowadzimy stronę internetową, na której są utrwalone działania naszej wspólnoty.


Sprawozdanie sporządzili
Sekretarz Apolinarska Wioleta
Prezes Nestorowicz Elżbieta
Zatwierdził Opiekun duchowy ks. Glinka Andrzej