Obchody 10-lecia wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej w Opolu
Dodano 30.06.2017r. przez: Elżbieta
Dnia 25 VI w parafii św. Jacka w Opolu obchodziliśmy 10-lecie istnienia wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Wielką radość sprawiła nam obecność zastępcy prezesa Narodowego Centrum MI z Niepokalanowa o. Roberta Stachowiaka, który przez sobotę i niedzielę głosił homilie dotyczące życia św. Maksymiliana oraz Rycerstwa Niepokalanej. Zachęceni parafianie po każdej Mszy podchodzili do stolika, gdzie były rozdawane Cudowne medaliki z modlitwami do Matki Bożej i św. Maksymiliana. Niektórzy oddali się Niepokalanej wraz z całymi rodzinami. O godz 12:30 uczestniczyliśmy wraz z pocztem sztandarowym we Mszy św. w intencji naszej wspólnoty. Ojciec Robert wręczył na ręce liderki dyplom dla wspólnoty, dziękując za piękne świadectwo miłości do Niepokalanej, szerzenia Jej czci, niezwykłą troskę o zbawienie i uświęcenie wszystkich ludzi, życząc wspólnocie obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa św. Maksymiliana Kolbego.
Na tę uroczystość została zaproszona aktorka teatrów wrocławskich Jadwiga Skupnik, która wystąpiła w monodramie Edyty Stein "Życie moje". Była to niezwykła uczta dla ducha i dziękujemy jej z serca za to, że mogliśmy towarzyszyć Edycie w jej życiu, nawróceniu i oddaniu życia za naród. Następnie nasza wspólnota dziękowała i uwielbiała pana Jezusa ukrytego w Przenajświętszym Sakramencie, a towarzyszył nam zespół młodego pokolenia, który przyczynił się do uświetnienia tego nabożeństwa. Rycerze przygotowali wystawę ze zdjęciami z rekolekcji, pielgrzymek i przeżytych ważnych wydarzeń wspólnoty.
Każda rycerka otrzymała bransoletkę z napisem Rycerz Maryi, która symbolizuje więź z Maryją oraz pamiątki na upamiętnienie tego dnia. W gazecie Gość Niedzielny ukazał się wywiad z liderką Elżbietą Nestorowicz i rycerkami ze wspólnoty dotyczący działalności naszej wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej w Opolu.
Dziękujemy Panu Bogu i Niepokalanej za ten dzień, tak bogaty w łaski, za wszystkich którzy nam towarzyszyli w tym dniu, a szczególnie rycerkom z Osowca, kapłanom modlącym się w intencjach Rycerstwa Niepokalanej oraz młodemu pokoleniu za piękny śpiew na chwałę Pana Boga.

Rycerka Elżbieta Nestorowicz z Opola