30-lecie MI w Zawadzkiem
Dodano 14.12.2009r. przez: Elżbieta
Mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w obchodach 30-lecia istnienia Rycerstwa Niepokalanej w Zawadzkiem, podczas których zostały przyjęte relikwie św. Maksymiliana.
13 grudnia w kościele p.w. "Najświętszego Serca Jezusa", z radością wzięliśmy udział w nabożeństwie, podczas którego młodzież wykonała przedstawienie o życiu św. Maksymiliana.
Szczególnie wzruszająca była scena ukazująca Matkę Bożą ofiarującą Maksymilianowi dwie korony, białą i czerwoną, a także scena z życia za drutami, kiedy czyni ofiarę ze swego życia dla Niepokalanej, oddając życie za bliźniego. Następnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu proboszcz podziękował Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez te wszystkie lata dla całej parafii
Mszę św. koncelebrowało trzech kapłanów, a gwardian narodowy o. Stanisław Piętka wygłosił kazanie na temat utworzenia i roli Rycerstwa we współczesnym świecie, a szczególnie w krzewieniu miłości, która dzisiaj jest tak mało kochana. Podkreślił słowa powiedziane przez św. Maksymiliana, że kto się odda Niepokalanej, ten uświęci i zbawi siebie i innym dopomoże do uświęcenia i zbawienia. Wszyscy biorący udział w Eucharystii odmówili "Akt oddania się Niepokalanej". Uroczystości uświetniły poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych wspólnot.
Dobrą okazją do zawarcia bliższych znajomości była uroczystość z poczęstunkiem. Krokiet z barszczykiem i mnóstwo pysznego ciasta wprawiło nas w znakomite nastroje. Na zakończenie ucałowaliśmy relikwie naszego patrona i obiecaliśmy sobie podczas wieczoru wigilijnego łączność duchową i wspólne odmówienie Zdrowaś Maryjo... w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej.